// Українського меду стане вдвічі менше, прогнозують бджолярі | Pcheli.CoM

Українського меду стане вдвічі менше, прогнозують бджолярі

Новости
Цьогоріч липового та акацієвого зібрали небагато. А це автоматично може позначитися на ціні продукту. Вся надія на соняшник — саме він може скоригувати кількість меду та залишити його вартість на рівні 20-30 гривень за кілограм.

 

Наша країна — в п’ятірці країн, які їдять власний мед. Проте цього року пилковий врожай підводить.

Леонід Боднарчук, директор Інституту бджільництва: \»Україна, якщо взяти в цілому, то лише 75 тисяч тонн меду одержали минулого року, позаминулого – 71, а тут Україна дає 40-60 тисяч тонн і входить в п’ятірку країн-виробників меду у світі\».

Чотири роки тому третина комах загинула – тоді їм виділили з бюджету спочатку три мільйони гривень, потім 7, 8, а потім 16 мільйонів, а цього року грошей ще не було, кажуть бджолярі. Менше бджіл – дорожчий мед.

Федір Притула, почесний пасічник України: \»Зараз середня ціна меду – 20 гривень літрова баночка. За прогнозами, менше меду – може буде дорожче. Але південні області ще не сказали своє слово\».

Зараз мед виробляють близько 20 господарств в Україні. Великі пасіки – близько півтори тисяч сімей тільки на декількох підприємствах. Бджолярі кажуть, ще кілька років тому кожен фермер, який купував 50 гектарів землі, ставив пасіку, але наступного року кидав – багато мороки та рентабельність лише від півсотні вуликів. //\»Ділові факти\», ІСТV

Оцените статью
Добавить комментарий