Цьогоріч липового та акацієвого зібрали небагато. А це автоматично може позначитися на ціні продукту. Вся надія на соняшник - саме він може скоригувати кількість меду та залишити його вартість на рівні 20-30 гривень за кілограм.
Наша країна - в п’ятірці країн, які їдять власний мед. Проте цього року пилковий врожай підводить.
Леонід Боднарчук, директор Інституту бджільництва: "Україна, якщо взяти в цілому, то лише 75 тисяч тонн меду одержали минулого року, позаминулого – 71, а тут Україна дає 40-60 тисяч тонн і входить в п’ятірку країн-виробників меду у світі".
Чотири роки тому третина комах загинула – тоді їм виділили з бюджету спочатку три мільйони гривень, потім 7, 8, а потім 16 мільйонів, а цього року грошей ще не було, кажуть бджолярі. Менше бджіл – дорожчий мед.
Федір Притула, почесний пасічник України: "Зараз середня ціна меду – 20 гривень літрова баночка. За прогнозами, менше меду – може буде дорожче. Але південні області ще не сказали своє слово".
Зараз мед виробляють близько 20 господарств в Україні. Великі пасіки – близько півтори тисяч сімей тільки на декількох підприємствах. Бджолярі кажуть, ще кілька років тому кожен фермер, який купував 50 гектарів землі, ставив пасіку, але наступного року кидав – багато мороки та рентабельність лише від півсотні вуликів. //"Ділові факти", ІСТV
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
Просмотров: 2378 раз | Автор: sms | Дата: 19 августа 2007 | Напечатать